Adsense Reklam Kurulumu.

Kategori : Google Adsense

Adsense reklamları nasıl alınır ?

Adsense hesabınız açıldıktan sonra reklam kodlarını alıp web sayfanızda uygun bir boşluğa yapıştırmanız yeterlidir.

Öncelikle Adsense hesabımıza girip Aşağıdaki işlem sırasını uygulayarak reklam kodlarını alıyoruz.

adsense1

Bu aşamada seçebileceğiniz dört reklam türü bulunuyor. Şimdilik en etkilisi olan içerik için adsense kısmına geçiyoruz.

İçerik için adsense iki kısımdan oluşuyor. Birincisi resimli ve yazılı büyük reklam. Diğer ise sadece linklerden oluşan reklam türüdür. Yine etki derecesine göre öncelikli olan Reklam birimini seçerek devam ediyoruz.

adsense2

Bu aşamada birçok ayar bulunuyor fakat bunların hepsi Türkçe olduğu için fazla zorlanmadan ayarlayabilirsiniz. Eğer şimdilik ayarlarla uğraşmak istemiyorsanız alt tarafta gösterdiğim iki özelliğe dikkat etmeniz yeterli. Sayfadaki yerine göre reklam boyu ve reklamın son görünümü. Eğer siteniz koyu renkli ise buradaki beyaz şablon size uymaz. Sitenize uygun renk tonları seçmeniz halinde tıklama oranı yükselir.

adsense3

Bu aşamada her bir reklam için çeşitli kanal isimleri tanımlayabilirsiniz. Daha sonra hangi reklam türünün ne kadar para getiridiğini anlamak için bu kanallar kullanılır. Burada uygun olan reklamı koyduğunuz siteyi ve konumu belirten isimler vermektir.

adsense4

iki kere ileri dedikten sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecek. Bu kısımdaki kodu kopyalayıp web sayfanıza yerleştirin. 10-15 dakika sonra web sayfanızda reklamlar görünmeye başlayacaktır.

adsense5

Önemli Nokta: Reklamlara kendiniz tıklarsanız veya "lütfen buraya tıklayın" şeklinde yazı yazarsanız adsense üyeliğiniz iptal edilir ve paranız yanar. Bu konuda Reklam kurallarına göz atmanız sizin yararınıza olur.

Yukarıdan Türkçe seçip okuyabilirsiniz.

adsense localized-terms

drekon2009-11-02 21:03:25

Php

miGunesmustafa güneş
Hesap Etkin Değil
Bu login onaylanmamış bir başvuruya bağlı olduğu için henüz bir AdSense hesabına sahip değil. Başvurunuz hakkında daha fazla bilgi için lütfen başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinize gönderdiğimiz mesajı inceleyin.

AdSense anasayfasına geri dön.Bu uyarıyı alıyorum, nasıl devam etmeliyim.
2016-06-14 15:30:05

phpkodlari.com © 2009 Herkes Php öğrenecek
Eglence ve Oyun: Gamikro