Domain Nasıl Alınır.

Kategori : Domain Tescil Firmaları

ALAN ADI ALMAK

Domain yani web sayfası ismi almak çok kolaydır. öncelikle bu hizmeti veren bir firmaya ulaşıp ödeme yapmanız sonra da en fazla 24 saat beklemeniz yeterlidir. 24 Saatten fazla süre veren firmalardan uzak durmanızı tavsiye ederim. çünkü bunlar genelde aracı firmalar olduğundan başka bir toptancıyla iletişime geçip domain açtığı için açılış zamanı gecikmektedir. ilk elden ürün almak herzaman daha iyidir.

Domain fiyatları: 7$ ile 10$ arasında değişkentedir. Domain Alınan ilk kaynak dolarla çalıştığı için birçok Türk firması da dolarla satış yapmaktadır. Aslında satılan ürün aynı olmasına rağmen düşük fiyat genelde daha kaliteli ve büyük bir firmanın belirtisidir. Fakat diğer kullanıcı görüşlerine dikkat edin. çünkü bazen küçük firmalar hosting satmak için domaini bedava bile verebilir.

Türkçe bir Firmadan Alacaksanız:


Bu konuda bilinen en büyük tavsiye sitelerinden biri http://www.hostbul.net sitesidir. Bu sitede kullanıcı görüşleri ve editör incelemeleri ile çeşitli firmaların puanlaması yapılmıştır. Burada herhangi bir öneride bulunmayacağım biraz inceleme sonucu tercihinizi yapabilirsiniz.

Yabancı Bir firmadan alacaksanız:

Yabancı firmalar aslında daha ucuz fiyatlarla domain ve hosting satmaktadır. bilinen büyük yabancı firmaları tercih edebilirsiniz fakat ingilizceniz yoksa teknik destek konusunda büyük sıkıntı yaşarsınız.

drekon2009-11-12 11:18:16

Php

ucharunHarun Ergün

Selamlar.

arkadaslara domain gerekse hostingi turkiyeden hizmet veren firmadan alınmasını tavsiye ederim. Turkiye olmanın bazı avantaşlarını anlatacam size.

1- yurt dışında olunca çalışma saatleri sorun oluyor buda mesai zamanı amerikada gece. iletişim için gece bekleyeceksin.

2- bi sıkıntı oldu mu hemen ulaşma şansın yok (mailin dışında iletişim zayıf)

3- Kredi kartı veriyorsun ama kime web sitesini yapmış adres amerika ama adam cin thai den cıkıyor  kredi kartı allaha emanet

4- hosting konusunda da http://www.hostbul.net tam ideal

2012-07-02 15:47:27

Php

hostgator.com sitesinde 24 saat teknik destek mevcut. tavsiye ederim. Şimdi girip soru sorabilirsiniz.

Her programcı birgün Php yi tadacaktır
2012-07-02 21:03:11

alicilinAli Fırat Güler

Drekon hocama katılıyorum

biraz ingilizceniz varsa hostgatorden iyisi güney afrikada su diyebilirim. :)

2012-07-03 00:09:59

Edit:

phpkodlari.com © 2009 Herkes Php öğrenecek
Eglence ve Oyun: Gamikro