Para kazanmanın yolları.

Kategori : İnternetten para kazanmak

para kazanmanın yollarını öncelikle ikiye ayıralım. gerçek hayatta para kazanmanın birçok yolu var ama bizim işimiz internet olduğu için daha çok internete dayalı para kazanma yollarını inceleyeceğiz.

A- GERÇEK TİCARET:
Kim ne derse desin kazancın 10`da 9`u ticarettedir.Fakat her ürünü satarak para kazanamazsınız. Bu konuda fikir vermesi açısından televizyon reklamlarına bakabilirsiniz.  en çok reklamı yapılan ürün çok satılıyor demektir. pazar büyük olunca herkesin payına yeterli miktarda müşteri düşecektir. Büyük firmalardan korkmanıza gerek yok çünkü kaliteli ürünün müşterisi olduğu gibi ucuz ve alt kalite ürünün de ayrı müşterisi vardır.

1- Tükenen ürün satın: En önemli noktalardan biri sattığınız ürünün tükenmesi gerekir. Deterjan reklamları buna en iyi örnektir. hergün çamaşır yıkanır ve mevsimine göre satışlar artış gösterir. Eğer sattığınız ürün 3-4 ay dayanıyorsa kısa sürede büyük kazançlar sağlayamazsınız.Sattığınız ürünün sabun gibi azalması gerekir.

2- Herkesin aldığı ürünleri satın: Buna örnek ise çikolata ve bisküvi türü ürünleri verebiliriz. 5 yaşındaki çocuk veya 60 yaşındaki ihtiyar da çikolata alır. Bu durumda hedef kitlesi büyük olduğu için kazanç da hızlı olacaktır. Kötü örnek: tıraş makinası satmayın çünkü bir kez alınır ve sadece erkekler alır. hedef kitlenizi küçültmüş olursunuz.

3- Müşteri peşinize düşmesin: Sattığınız ürünün servisi ve bakımı varsa bu durumda servis açmanız veya bakım masrafını da düşünmeniz gerekir. Bu sebeple bilgisayar ve ütü gibi ürünler satmayın, çünkü ürün bozulduğunda müşteri peşinize düşecektir. servis olsa bile müşteriyle uğraşmak verimi düşürür. iyi örnek: Bir kitap veya çikolata sattığınızda müşterinin yüzünü birdaha görmeniz gerekmez. bakım masrafı gibi ek hesaplar işin içine girmez. tabii kitap tükenmediği için 1. maddemize göre iyi bir kazanç kapısı değildir.


B- İNTERNETTEN PARA KAZANMAK

1- Sitenize Reklam ekleyerek para kazanma:

Eğer bir web sayfanız varsa ilk seçeneğiniz bu olmalıdır. Daha çok google adsense reklamlarını sitenize koyarak kazanç sağlayabilirsiniz. adsense mantığında web sayfanıza gelen insanların reklamlara tıklaması gerekir. fakat sayfaya "bu reklama tıklayın" şeklinde yazılar koymanız kesinlikle yasaktır. bu durumda yapacağınız en akıllıca yöntem web sayfanızda ürün tanıtımları  yapmak ve gelen ziyaretçilerin ürün resimlerinin arasından reklamlara tıklamasını sağlamaktır.

Web sayfasına gelen insanlar genellikle reklamları görmezler, bir nevi renk körü gibi reklam körü olmuşlardır. özellikle bizler gibi akşama kadar internette gezen isanların reklama tıkladığı pek görülmemiştir. Bu durumda bayan kullanıcılara hitap eden bir site açarsanız daha fazla tıklama görebilirsiniz. Ayrıca reklam renklerini sitenizle aynı renk yaparsanız kör ziyaretçiler ister istemez reklamları farkedecektir.

Eğer ziyaretçiniz çok aşırı miktarda ise normal pazardan reklam alabilirsiniz. para peşin olduğu için tıklanan reklamdan daha kazançlı ve garantili olur.

2- Dosya yükleme siteleri: Son dönemlerde birçok hırsız(hacker) sitesinin hotfile kullandığını farketmişsinizdir. Bu konuyu incelediğimde gerçekten ödeme yaptıklarını ve hızlı çalışan bir siteniz varsa güzel kazançlar getirebileceğini gördüm. bu konuda şu yazıya bakabilirsiniz: Hotfile ile para kazan

Farklı önekler ve fikirler buldukça yazıyı genişleteceğim. umarım size bazı fikirler vermiştir.

drekon2010-09-23 01:04:53 Edit:2010-09-23 01:06:17

phpkodlari.com © 2009 Herkes Php öğrenecek
Eglence ve Oyun: Gamikro