Foreach Loop içinde 2 Array kullanımı hakkında sorun ve yardım.

EvenMoreEven More

Tasarladığım bir Web sayfasında 2 Array değişkenim var. 2'si de içinde birden fazla değeri veritabanından çekiyor ve "," işareti ile Explode edilmiş durumdalar. Foreach ile teker teker yazdırıyorum, bir sorun yok. İç içe kullanıyorum şu şekilde:

foreach($degiskenim as $tekilDegeri)

{

foreach($digerDegisken as $digerTekilDeger)

{

//Kodlarım

}

}

Bu kullanımda "Kodlarım" bölümünde bir de if kontrolüm var. Bunun amacı da şu şekilde. Eğer kullanıcı, kendi profilinden 2 kategori seçtiyse; Foreach bana profil sayfasında seçilen 2 kategoridekileri göstersin. Yani ben neleri seçtiysem onu gösterecek. Yapıyor mu ? Evet yapıyor fakat Foreach değerleri iç içe olduğu içinde aynı şeyi 2 kere yazdırıyor. Fakat eğer 1 kategori seçersem o kategoridekileri sorunsuz gösteriyor. Yani sorun tam olarak birden fazla kategori yazıldığı zaman aynı şeyi 2 kere yazdırmasında. 

Farklı bir çok forumdan araştırdım ve önerilen yolları denedim. Hiç biri olmadı. Zaten onların hemen hemen hepsi değerleri aynı tabloda tutmuş. Fakat benim değerlerim farklı tablolarda. Bir tanesi gönderi tablosunda, diğeri oturum tablosunda. 

Yapılması gereken işlem tam olarak şu: gönderi tablosundaki değeri "," ile ayır, oturum tablosunda kullanıcının seçtiklerini de "," ile ayır (Foreach burada devreye giriyor çünkü ayrılan değerler Array oluyor, elime tek tek geçiyor değerler.) ve ayrılan değerleri karşılaştır. Eğer gönderinin içindeki değerlerden biri ile kullanıcının profilinde seçmiş olduğu değerlerden biri eşit ise o gönderileri göster.

Aynı şeyi birden fazla yazdırmasını nasıl engelleyebilirim ?

2017-08-15 07:23:44

phpkodlari.com © 2009 Herkes Php öğrenecek
Eglence ve Oyun: Gamikro